Facebook şirket hesabı

Merhabalar bugün sosyal medya platformunda 1 numara olan, 1 Milyardan fazla kullanıcıya sahip Facebook’ta şirket için kurumsal bir hesap,sayfa nasıl oluşturabileceğinizi göstereceğiz.

Öncelikle şuanda hali hazırda sahip olduğunuz Facebook profilinize giriyorsunuz.

Daha önceden Facebook’ta nasıl hesap açabiliceğinizle ilgili detaylı anlatımı yapmıştım. Buradan konumuza ulaşabilirsiniz.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra.

https://www.facebook.com/pages/create.php Bu linke tıklayarak açılan sayfada kendi şirketinize uygun olan seçenekleri seçerek ilerliyorsunuz.

Buradan seçtikten sonra…

 

Böyle bir ek çıkacaktır, buradaki bilgileri kendi şirketinize göre giriyorsunuz, Şirket adınızı yazıyorsunuz ve “Kullanmaya Başla” butonuna tıklıyorsunuz.

Bu gelen sayfada açıklama kısmına şirketinizin ney ile ilgili olduğunu anlatacaksınız.

ve bir alt tarafındaki ufak kutucuğa ise şirketinizin (eğer varsa) internet sitesinin adresinizi yazıyorsunuz ve “Bilgileri Kaydet” butonuna tıklayıp devam ediyorsunuz.

Daha sonra şirketinizle alakalı bir resim ekliyorsunuz 2 seçeneğe sahipsiniz ya “İnternet Sitesinden Aktar” ile ya da “Bilgisayardan Yükle” seçeneği ile ekleyebilirsiniz.

Şirket logonuzu koymak en mantıklısıdır 🙂 Devam ediyoruz.

 

Burada Facebook profilinizdeki sol tarafta bulunan sık kullanılanlar kısmına ekleyip, eklememek istediğiniz soruyor. İşleminizi yaptıktan sonra “Geç” butonuna tıklıyorsunuz.

Daha sonra bizden bir hedef kitle istiyor, yani şirketinizin kimlere hitap ettiği, yaş aralıkları vs. Burdaki seçenekleri doldurduktan sonra “Kaydet” butonuna tıklıyorsunuz.

Vee Şirket için kurumsal Facebook sayfanız hazır.

Teşekkür eder iyi sosyaxlamalar dileriz 🙂

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir