Snapchat kullanma

Merhabalar arkadaşlar bugün sizlere Snapchat hakkında yeni başlayanlara ufak taktikler vereceğiz ve nasıl kullanıldığı hakkında anlatmaya çalışacağız 🙂

Resimlerle anlatmaya çalışacağım 🙂 Hadi başlayalım…

Başlamadan önce snapchat hesabı açmak için konu açmıştık Buradan konumuza ulaşabilirsiniz.

Snapchat hesabınıza girdikten sonra burada belli başlı birkaç fonksiyonlar var tek tek anlatalım.

Aşağı ortadaki koca buton: Bu buton video,fotoğraf çekmenize yarıyor 1 kere basarsanız fotoğraf çeker basılı tutarsanız video çeker.

Aşağı ortadaki koca butonun altındaki minik buton: Bu buton ile Anılarım (Daha önceden kaydettiğiniz snapleriniz) kısmına gider.

Sol alttaki yamuk kare: Buraya basarsanız veya ekranı sola doğru kaydırırsanız mesaj bölümüne gidersiniz.

Sağ alttaki 3 tane yuvarlak: Bu yuvarlaklara tıkladığınızda veya ekranı sağa doğru kaydırdığınızda hikayeler kısmına gidersiniz,burada tüm arkadaşlarınızın hikayelerini,kendi hikayenizi görebilirsiniz.

Boş ekran: Boş deyip geçmemek lazım 🙂 bu boş ekrana çift tıkladığınızda ön kamera arka kameraya geçebilirsiniz.

Ve en çok sorulan soru geliyor: Snapchat’in kendine has filtrelerini nasıl kullanırsınız? Kendiniz köpekçik yapmak vs. gibi işlemleri nasıl yapacaksınız? Çok basit!

Ekran size dönük iken yüzünüz tanınır haldeyken yüzünüze boş ekranda basılı tutun ve aşağıda bir sürü filtre çıkacaktır,bu filtreleri sola,sağa kaydırarak değiştirebilirsiniz ve bir anda domates iken bir anda köpek olabilirsiniz 🙂

En sol üstteki Harry Potter yarası: Bu simge flaşın açılıp kapanmasını sağlıyor yanında “X” varken kapalı, yokken açık oluyor.

En sağ üstteki kamera: Bu ise boş ekranda yapabildiğimiz ekran çevirme olayını 1 kere tıklayarak yapıyor (Üşengeçler için ideal).

Evet Şimdi bir snap çektik ve nasıl göndereceğiz ve bu snap üzerinde neler yapılabilir?

En sol alttaki simge zamanlayıcıdır karşıdaki kişinin veya hikayenizde kaç saniye görüleceğini seçiyorsunuz.Bir sağındakinde ise “Anılarım” kısmına kaydediyorsunuz.

Bir sağındaki ile direkt olarak öykünüze ekliyorsunuz.

En sağ alttaki mavi koca şey: Bunun ile snapi gönderme işlemine başlıyorsunuz.Buna bastıktan sonra hikayenize,arkadaşlarınıza atabilirsiniz.

Sağ üst en sağdaki simge ile ekrana birşeyler çizebilirsiniz,size bir kalem gibi kullanmanızı sağlıyor ve renk seçebiliyorsunuz.

Bir solundaki “T” yazısı ile ekrana text yani metin ekleyebiliyorsunuz bir yazı yazmak için bunu kullanabilirsiniz yada boş ekran üstüne bir kere dokunabilirsiniz.

T simgesinin bir solundaki simge ile ekrana emojiler koyabilir onları büyütüp küçültebilir, yönlerini vs. ayarlayabilirsiniz.

“X” simgesi ile ise çektiğiniz snapi kapatabilirsiniz.

Bugün snapchat’in nasıl kullanılacağını öğrendik. Birdaha ki konumuzda inceliklerini ve taktiklerini göstereceğiz 🙂

Hepinize teşekkür eder iyi sosyaxlamalar dileriz arkadaşlar 🙂

Comments

  1. Pingback: Snapchat gökkuşağı nasıl yapılır | sosyax

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir